Osobnosti

Spolupráce na projektech realizovaných v rámci BPD partners přivedla do života skupiny řadu výjimečných osobností z nejrůznějšího prostředí: manažerů, odborníků ve specifických výrobních procesech, vědců a výzkumníků, zdravotníků, znalců umění, historiků nebo fotografů. Každý je něčím unikátní nebo zajímavý.

Foto zaměstnance Pavel Brůžek sr.

Pavel Brůžek sr.

Člen představenstva Lučební závody Draslovka Kolín

„O chemii jsem se začal zajímat už na základní škole, chemikálie byly tehdy těžko dostupné, tak jsem si něco nakoupil v drogerii a při amatérských pokusech zničil mamince koberec. Ta mě za to často peskovala, ale kouzelné je, že stejný problém jsem měl já se svým synem,“ říká Pavel Brůžek starší. (Reflex, listopad 2021)

Foto zaměstnance Pavel Brůžek

Pavel Brůžek

CEO Draslovka Holding

Pavel Brůžek je zosobněním pojmu “Family Office”. Jakožto pokračovatel úspěšného byznysu svého otce zastává roli aktivního investora a manažera rodinného majetku.

Foto zaměstnance Ivana Goosen

Ivana Goosen

ředitelka Kunsthalle Praha

„Současné umění se často vnímá jakou součást bubliny, do které mohou vstoupit jen vyvolení. My bychom chtěli, aby lidé začali vnímat současné umění jako partnera. Jedním z našich cílů je přinášet inspirativní zážitky i těm, kteří si k umění cestu teprve hledají. Chceme proto konkrétně odstraňovat bariéry různých druhů,“ uvedla Ivana Goosen. (idnes.cz, 22. 2. 2022)

Foto zaměstnance Mikuláš Kroupa

Mikuláš Kroupa

vedoucí projektu Paměť národa

„Znám řadu lidí, kteří vydělali v této zemi za posledních 30 let spoustu peněz. A samozřejmě je léta přemlouvám, aby reflektovali svobodu, v níž mohou vydělávat. Třeba tím, že podpoří Paměť národa a pomohou zdokumentovat příběhy třeba někdejších politických vězňů. Není to jednoduché. Ale našli se takoví. Máme donátora BPD partners, který nás podporuje čtyřmi miliony korun ročně. A já jsem za to hrozně vděčný,“ řekl Mikuláš Kroupa. (Pražský deník, 9. 12. 2019)

Foto zaměstnance Zuzana Kečkéšová

Zuzana Kečkéšová

vedoucí skupiny ÚOCHB

„Můj výzkum se zčásti soustředí na detailní charakterizaci našeho nově objeveného tumor-supresoru LACTB, tedy proteinu, který brání vzniku nádorů, a jeho možné využití v protinádorové terapii,“ říká dr. Zuzana Kečkéšová. „Díky zajištěnému financování se ale budeme moci věnovat i dalším tumor-supresorům, které jsem objevila spolu s LACTB při studiu tkání nepodléhajících rakovině, ale které jsem zatím kvůli nedostatku financí a lidí nemohla detailně studovat.“

Foto zaměstnance Daniel Georgiev

Daniel Georgiev

výkonný ředitel Sampling Human (dříve Xeno Cell)

„Náklady na testování se budou odvíjet od komplexnosti vyšetření. Pokud bychom ale hledali jen rakovinotvorné buňky, mohla by naše diagnostika stát zhruba desetinu současné ceny,“ odhaduje výkonný ředitel společnosti Daniel Georgiev, který věří, že Xeno Cell může předznamenat velké změny ve zdravotnictví. „Nově by lidé mohli chodit i na pravidelné preventivní testování svých buněk,“ vyhlíží budoucnost Georgiev. (e15.cz, 15. 6. 2020)

Foto zaměstnance Martin Herman

Martin Herman

spoluzakladatel Powerful Medical

„Také pracujeme na algoritmech, které budou umět z EKG předpovědět riziko akutního infarktu. Tímto způsobem naše aplikace přispěje k mnohem efektivnějšímu managementu této časté komplikace,“ uvedl Robert Herman, který je hlavním lékařem Powerful Medical. (cc.cz, 30. 9. 2022)

Foto zaměstnance Martin Dienstbier

Martin Dienstbier

spoluzakladatel Diana Biotechnologies

„Hodně se mluví o potřebě inovací, o podpoře průmyslu. Každý si hned vybaví továrny a obráběcí stroje. Ale málokdo si uvědomuje, že farmacie je také průmysl, a to jeden z těch nejmodernějších a nejinovativnějších. A zapomíná se i na to, že součástí vývoje léčiv je řada kroků v preklinickém výzkumu a vývoji, než přijdou na řadu klinické studie se skutečnými pacienty v nemocnicích,“ popisuje molekulární biolog. (Ekonom, 9. 6. 2022)