Zakladatelé

Vasil Bobela, Jan Dobrovský a Petr Pudil společně založili v roce 2008 family office, který má za cíl spravovat jejich prostředky a aktiva v jimi vlastněných firmách či investičních podílech. Svoji vizi naplno akcelerovali v roce 2010, kdy odprodali své majetkové podíly ve společnosti Czech Coal. Na počátku působení byl rozvoj alternativních energetických zdrojů prostřednictvím firmy REN Power, které doplnily investice do několika developerských projektů společnosti BPD development. Úspěchy umožnily podpořit první začínající biotechnologické společnosti, jejichž počet se neustále rozrůstá. Přelomem byl vstup do společnosti Lučební závody Draslovka a.s. Kolín, který partnerům umožnil globální expanzi skupiny včetně akvizic firem v USA, Austrálii a Africe.

Zakladatelé se svými zájmy a životními profily vzájemně dobře doplňují, což je zárukou zdravého a stabilního rozvoje family office, jejímž hlavním posláním je spravovat rodinný majetek přecházející z generace na generaci. Strategická rozhodnutí a vize BPD partners jsou vždy jejich společným rozhodnutím.

Zakladatelé BPD partners věnují velkou pozornost projektům přispívajícím k obohacení života občanské společnosti v zemi. Filantropie skupiny začíná u menších projektů, jež souvisejí především se vzděláváním či podporou primárního výzkumu, a pokračuje partnerstvím s neziskovou organizací Post Bellum a jejím ambiciózním projektem Paměť národa. Samostatnou částí filantropie je vznik muzejní galerie Kunsthalle nebo partnerství s fotografickým spolkem 400 ASA a jeho galerií. Partneři jsou také aktivní ve vedení think tanku GLOBSEC, platformy dialogu v prostoru střední a východní Evropy.

Foto zaměstnance Vasil Bobela

Vasil Bobela

Zakladatel family office bpd partners.

V rámci skupiny Czech Coal prošel celou řadou profesí od řadových pozic až po vrcholové vedení a nakonec byl jedním ze spoluvlastníků skupiny. Je manažerem se střízlivým, konzervativním a realistickým přístupem k řízení projektů. Dříve aktivní sportovec se dnes ke sportování dostane už jen rekreačně. Často a rád cestuje a při poznávání světa hledá inspiraci i pro další rozvoj family office BPD partners.

Foto zaměstnance Petr Pudil

Petr Pudil

Zakladatel family office bpd partners.

Profesní dráhu začínal v oblasti komunikace, později se stal jedním z manažerů a vlastníků skupiny Czech Coal. Působil v mezinárodních strukturách asociace evropského těžebního průmyslu EURACOAL, v letech 2008-2011 byl jejím prezidentem. Část svého úsilí věnuje spolu s manželkou podpoře moderního umění a společně se zasadili o vznik pražské galerie Kunsthalle. Je členem akvizičních komisí londýnské TATE Gallery a pařížského Centre Pompidou.

Foto zaměstnance Jan Dobrovský

Jan Dobrovský

Zakladatel family office bpd partners.

Bývalý novinář, disident, zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize, poradce řady firem, správce majetku Karla Schwarzenberga, fotograf, nadšený přírodovědec a tvář podcastu Paměť národa - to všechno jsou jeho životní role. Rodinná historie a dospívání v totalitě pomohly utvářet jeho pohled na svět a vnímání politického dění moderní české historie. Neocenitelné životní zkušenosti a z nich pocházející realismus jsou základem úspěchu jeho působení v rámci family office BPD partners.